Rozhovor: Zlenice jsou za dveřmi


Tarenor - zveřejněno26 Květen 2012

Palisáda na pozemku, foto by IvošLogo Zlenic/ErienuJiž necelý měsíc zbývá do jedné z největších larpových akcí u nás, 15. ročník fantasy outdoor larpu Zlenice. Ten se, stejně jako minulé roky odehrává nedaleko Prahy v prostoru vznikající fantasy vesničky. Přinášíme Vám tedy rozhovor s jeho hlanvím orgnizátorem. Jaroslavem "Jarinem" Šilhavým z občanského sdružení ASF Asociace Fantasy, o. s. a klubu HaFan Benešeov.O čem jsou Letošní Zlenice?

Obřad, foto by Hac

Letošní Zlenice jsou o vytvoření ochranné magické bariéry kolem města. Poté, co odešli minulý rok druidové z lesa, se ve hvozdu začala šířít nikým nekontrolovaná moc či magie. Tato magie probouzí ve všech bytostech jejich skryté vlohy a touhy, avšak také probouzí primární pudy a tím se stává ze tvorů dříve či později těžko kontrolovatelní jedinci, často nebezpeční svému okolí. Obyvatelé města Brožova jsou chráněni silou, která zatím brání této moci vniknout i do údolí, neboť prozatím ji ochraňují dva bohové, kteří se sem přišli ukrýt. Nicméně rada města se rozhodla, že na této síle nemůže a nechce být závislá věčně.

 

Pro koho jsou Zlenice určeny?

Hra je pro všechny věkové kategorie i bytosti, foto by Hac

Díky týmu organizátorů a jejich přístupu jsou určeny Zlenice pro všechny hráče, kteří si chtějí hrát.Není problém vytvořit prostředí pro jakýkoliv typ postavy, rasy či náboženství. Pokud chce hráč bojovat, bude mít příležitost v bojích nahoře ve Hvozdu, popřípadě v aréně. Pokud chce politikařit, není problém se uplatnit ve městě a její radě; pokud se chce vzdělávat, máme jak reálné schopnosti učení, tak i ty herní. Primárně je hra určena pro hráče starší 15 let, avšak pokud si přivezou  zákonný dozor není problém, aby přijeli i mladší.  

 

Co mohou hráči očekávat?

Aréna, foto by Hac

Zaprvé nezapomenutelnou atmosféru Zlenic, kde v údolí rodící se fantasy vesnička a historické stany skýtají zázemí pro všechny druhy ras, povolání, světonázoru. Dále pak mistry, jež rádi hráčům umožní nabýt dovednosti a schopnosti. A ovšem také atmosféru večerního městečka s programem a různými turnaji. Co se týká zázemí pak jako každý rok zajišťujeme vodu, toalety, zdravotníka, popřípadně odvoz do nemocnice, místní hospůdku pod vedením Kokyho a Olgy. Prostě pestrý svět, kde hráč má mnoho možností, jak si užít fantasy na vlasntí kůži.

 


Co letos bude nového?

Zábava v terénu, foto by HacKromě standartních úprav a korekcí pravidel, které se snaží reagovat na připomínky a potřeby hráčů z minulých ročníků, je zde nový web. Tento rok poprvé se budeme snažit ve městě i mimo něj rozhýbat obchod, neboť obchodní stanice bude i nahoře ve Hvozdu. Dále pak postupující práce na vesničce a informace o tomto projektu. Šampioni jednotlivých turnajů se mohou těšit na vítězné poháry a jejich jména budou zveřejněna v síni slavy na webu akce.

 


A na závěr: Proč jet právě na Zlenice?

Studium, foto by Hac

 

Zlenice jsou opravdu nezapomenutelné, mají své taje, své příběhy i tragédie. Mužeš se stát hrdinou i vrahem. Potkáš se spoustou zajímavých lidí, jenž si chtějí stejně jako ty hrát a zažít něco nevšedního. Kousek od metropole se skrývá prostě kus nádherného světa, který je připraven tě přijmout a umožnit si zažít to, na co si jen pomyslíš...

 

 

 

Více informací na stránkách akce 

zlenice.asf.cz

 

Foto by Hac, Ivo

Základní informace

Datum: 21. - 24. červen 2012
Pořadatel: JarinArtexEskelVamp
Skupina:
Typ: Outdoor larp (Fantasy)
Počet účastníků: 150
Další informace: Hra vhodná pro nováčky, Hra vhodná pro zkušené,
Předchozí ročníky:
Podpora o.s.: ASF Asociace Fantasy, o. s.

 

3
Váš hlas: Žádná Průměr: 3 (1 hlas)

facebook