V kolika letech začít s larpem?


2 replies [Last post]
User offline. Last seen 7 years 47 weeks ago. Offline

Zdravím,
i když jsem si všimla, že jedna z diskuzí zde se jmenuje "larp ve 13-ti letech", ráda bych položila podobnou otázku...
Larp mě zajímá už nějakou dobu, ale zatím jsem se neodhodlala kamkoli vyrazit. Nicméně nyní si říkám, že bych se konečně mohla, jak se říká, "rozhoupat". Jsem nesmírně stydlivá, takže jsem se rozhodla přemluvit kamarádku, aby na nějakou LARP akci vyrazila se mnou. Avšak kromě věci kostýmů a zbraní si lámu hlavu a našim věkem - je/bude nám tento rok 15, což sice není tak nízký věk, ale stejně si myslím, že na tyhle akce jezdí spíše starší lidé...A tak bych se ráda zeptala, jestli jsou účastníci larpů k mladým nováčkům vstřícní, nebo alespoň ne nepřátelští, a jestli má vůbec cenu někam vyrazit? U jednotlivých akcí sice píší věková omezení, ale člověk nikdy neví, jak to bude v reálu, a já nechci vypadat tak nějak hloupě. Takže abych to shrnula - nemám počkat ještě pár let?
Díky za odpovědi Smile

User offline. Last seen 7 years 47 weeks ago. Offline

Děkuji moc za radu Smile

Tarenor's picture
User offline. Last seen 4 days 2 hours ago. Offline

Určitě má cenu v patnácti někam vyrazit a je spousta akcí, které jsou velmi vstřícné nováčkům. Takovou typickou akcí jsou Zlenice, které jsou ve středočeských Čisovicích u Mníšku pod Brdy. Je to akce s mnohaletou tradicí na místě budované fantasy vesničky, z velké části zaměřená na nováčky. Věk nehraje roli, nováčci jsou často ve věku 14-20 let, ale jsou jak mladší (třeba potomci starých hráčů), tak starší.

Stačí komunikovat s organizátory a včas se přihlásit.

Více na http://zlenicelarp.cz/

A nebojte, já jsem stydlivý i ve třiceti a to už jsem několik her spolupořádal. Posezení u ohně či v herní hospodě je dobré místo na seznámení se stejně jako ve své roli na larpu.

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Hot news