Puška- aneb chci na larpy za inženýra


68 replies [Last post]
User offline. Last seen 14 years 11 weeks ago. Offline

Ahoj všichni, chtěl bych si užívat larpy jako inženýr, nejlépe se vším všudy, to znamená, že bych si rád udělal i pušku, hledal sem všude možně ale návod na výrobu pušky na larp sem nenašel. Je tu někdo kdo s tím má zkušenosti, nebo někdo, kdo ví kde hledat? Díky za info

Elof's picture
User offline. Last seen 3 years 37 weeks ago. Offline

Samotář wrote:
O Loktarových puškách už asi rok přemýšlím, ale zatím nejvíc mě odrazuje strach z toho, že budu mít doma zbraň kterou mi schválí na jedné z deseti akcí... dám tedy otázku, byla by taková zbraň schválena například na letošních Zlenicích kde, pokud to stále platí(mám zas jen z doslechu), už existuje zbraňová alchymie a tedy by mohla zapadat do světa?

Mám jich doma 5, tahám je takřka všude, min na 5 akcí ročně se vždy hodí. A pak si ještě lidi půjčují na akce kam nejedí já.

Samotář's picture
User offline. Last seen 8 weeks 1 day ago. Offline

O Loktarových puškách už asi rok přemýšlím, ale zatím nejvíc mě odrazuje strach z toho, že budu mít doma zbraň kterou mi schválí na jedné z deseti akcí... dám tedy otázku, byla by taková zbraň schválena například na letošních Zlenicích kde, pokud to stále platí(mám zas jen z doslechu), už existuje zbraňová alchymie a tedy by mohla zapadat do světa?

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
User offline. Last seen 10 weeks 4 days ago. Offline

No jistý zášleh tam je, a teoretická mizivá šance na zapálení tam je. Největší riziko nese střelec, pokud si špatně zavře u zbraně víčko. Kdyby to bylo na prach, tak bych se bál více, ty částice u deodorantu nejsou a tím riziko bylo poměrně elimonováno. Jelikož ty zbraně vyrábím a testuji, mohu říci, že reakce probíhá rychle a i to je dobré pro bezpečí. Klesá ryziko vzplanutí. Vesměs všechny akce, kde se to vyskytlo se konaly v lese. Má to i tu výhodu, že pokud se zbraň předávkuje plynem, tak nevystřelí. Jakémukoliv okysličovadlu se proto vyhýbám. https://www.facebook.com/pages/Loktarova-dílna-klanu-Ostrých-seker-a-Tupých-palcátů/254184887963198

Sillas's picture
User offline. Last seen 1 year 3 weeks ago. Offline

Tarenor wrote:
Satrif wrote:
jako neberte mě špatně, já jsem pro, a pokud je to oficiálně schválený tak jsem jen rád a těším se na palné i na dalších akcích.

Ale pokud bych chtěl hnidopišit tak riziko najdu. Jako všude, i tady by plynulo z nedbalosti - nenápadně poškozená zbraň = vyšlehující plamen.

Satrife, nemusíš se bát. Větší riziko bych viděl od pohozené/zapomenuté skleněné lahve než od tohoto.

myslim, že největší riziko s tím spojený je tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=PH43tNaWjhk

Tarenor's picture
User offline. Last seen 3 weeks 5 days ago. Offline

Satrif wrote:
jako neberte mě špatně, já jsem pro, a pokud je to oficiálně schválený tak jsem jen rád a těším se na palné i na dalších akcích.

Ale pokud bych chtěl hnidopišit tak riziko najdu. Jako všude, i tady by plynulo z nedbalosti - nenápadně poškozená zbraň = vyšlehující plamen.

Satrife, nemusíš se bát. Větší riziko bych viděl od pohozené/zapomenuté skleněné lahve než od tohoto.

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.
Satrif's picture
User offline. Last seen 6 years 44 weeks ago. Offline

jako neberte mě špatně, já jsem pro, a pokud je to oficiálně schválený tak jsem jen rád a těším se na palné i na dalších akcích.

Ale pokud bych chtěl hnidopišit tak riziko najdu. Jako všude, i tady by plynulo z nedbalosti - nenápadně poškozená zbraň = vyšlehující plamen.

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."
Tarenor's picture
User offline. Last seen 3 weeks 5 days ago. Offline

Satrif wrote:
Tarenor wrote:
Jako nejlepší palná zbraň se mi jeví novinka, co se objevila na Azerothu: Pistole, pušky a děla, která jsou poháněna deodorantem a vystřelující měkčené válečky (obdoba hlavic šípů). Zcela bezpečné, efektivní i efektní.

Jsem teda na Azerothu nebyl a nevím přesně o co se jedná, ale pokud myslíš klasický "potato canon", tak se poněkud divím, že vybuchující deodorant jako "oheň v lese" nevadí.

Je to ono? Sprej nahnaný do komory spojené s hlavni se zapálí a jeho prudká expanze vyžene náboj z hlavně? Nebo bylo vymyšleno něco nového?

Žádný zášleh, žádné pevné částice, vše je ok. Oheň v lese je v uzavřeném prostoru asi tak na vteřinu. S tím nezapálíš nic ani v tom největším vedru.

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.
Elian Valoor's picture
User offline. Last seen 9 years 37 weeks ago. Offline

Satrif wrote:
Tarenor wrote:
Jako nejlepší palná zbraň se mi jeví novinka, co se objevila na Azerothu: Pistole, pušky a děla, která jsou poháněna deodorantem a vystřelující měkčené válečky (obdoba hlavic šípů). Zcela bezpečné, efektivní i efektní.

Jsem teda na Azerothu nebyl a nevím přesně o co se jedná, ale pokud myslíš klasický "potato canon", tak se poněkud divím, že vybuchující deodorant jako "oheň v lese" nevadí.

Je to ono? Sprej nahnaný do komory spojené s hlavni se zapálí a jeho prudká expanze vyžene náboj z hlavně? Nebo bylo vymyšleno něco nového?

Přesně, je to stejnej princip. Ale nějáký zápalný jiskry z toho myslim nelítaj aby to mohlo něco zapálit.

Satrif's picture
User offline. Last seen 6 years 44 weeks ago. Offline

Tarenor wrote:
Jako nejlepší palná zbraň se mi jeví novinka, co se objevila na Azerothu: Pistole, pušky a děla, která jsou poháněna deodorantem a vystřelující měkčené válečky (obdoba hlavic šípů). Zcela bezpečné, efektivní i efektní.

Jsem teda na Azerothu nebyl a nevím přesně o co se jedná, ale pokud myslíš klasický "potato canon", tak se poněkud divím, že vybuchující deodorant jako "oheň v lese" nevadí.

Je to ono? Sprej nahnaný do komory spojené s hlavni se zapálí a jeho prudká expanze vyžene náboj z hlavně? Nebo bylo vymyšleno něco nového?

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."
Tarenor's picture
User offline. Last seen 3 weeks 5 days ago. Offline

Jako nejlepší palná zbraň se mi jeví novinka, co se objevila na Azerothu: Pistole, pušky a děla, která jsou poháněna deodorantem a vystřelující měkčené válečky (obdoba hlavic šípů). Zcela bezpečné, efektivní i efektní.

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.
Samotář's picture
User offline. Last seen 8 weeks 1 day ago. Offline

Jinak je to asi trochu opozděná reakce, ale na FB ústeckých larpařů je tento nákres https://www.facebook.com/photo.php?fbid=242659945770259&set=oa.198599296... popisující klasickou "Gumičkovou pušku"

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
User offline. Last seen 10 weeks 4 days ago. Offline

Čus, průměr munice je vhodný cca 5 cm. Dál záleži na mechanizmu, jestli nebudeš střílet šipky, tak váha jedné střely při použití, molitanu a mirelonu ti vyjde (podle délky) i 12 - 20 g.

Brňačka's picture
User offline. Last seen 11 years 44 weeks ago. Offline

Hoj, no mám už hotový mechanismus pušky, ale nevím, jestli jsou nějaká pravidla na střelivo. Jako třeba minimální průměr, váha nevo rychlost. Nevíte o tom někdo něco?

Dísl, dcera Dís
drace's picture
User offline. Last seen 10 years 8 weeks ago. Offline

Na danielsu by pry mel byt i nekdo, kdo si delal pusku na nerf naboje sam... A obecne to na zbrane asi bude zajimave.
Slibuju, ze pak dodam nejake fotky Smile

Já jsem ještě malé dráče, ale až jednou vyrostu, budu chrlit oheň jako tatínek!
Samotář's picture
User offline. Last seen 8 weeks 1 day ago. Offline

Tak dovolil bych si zde odkázat ke stránkám Danielsu... http://steampunklarp.wz.cz/index2.php?c=prirucka...

Já jsem před asi hodinou dobarvil svůj kvér a myslím, že to nejni tak těžké(sice jsem pěnil když my nedržela byrva, nebo mi to celé zmoklo)... náboje se dají dokoupit, ale brokovnice používají kromě nábojů ještě patrony a ty se dají sehnat hůř(ale dají)...

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
Tarenor's picture
User offline. Last seen 3 weeks 5 days ago. Offline

Olorin wrote:
Hmmm, zní to zajímavě, i když "prachové zbraně" z principu moc nemusím. Už jsi zkoušel, jak z toho udělat něco nejen barevně, ale i tvarově ucházejícího?

PS: A co náboje, jdou u takových věcí nějak dokutit, nebo se v případě ztráty už neseženou?

Co vím, tak se dají i kupovat ve větších baleních samostatně. Nemám pravdu, Samotáři?

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.
Olorin's picture
User offline. Last seen 8 years 11 weeks ago. Offline

Hmmm, zní to zajímavě, i když "prachové zbraně" z principu moc nemusím. Už jsi zkoušel, jak z toho udělat něco nejen barevně, ale i tvarově ucházejícího?

PS: A co náboje, jdou u takových věcí nějak dokutit, nebo se v případě ztráty už neseženou?

"Nepleť se do věcí čarodějů, protože jsou důmyslní a snadno se rozhněvají."
Samotář's picture
User offline. Last seen 8 weeks 1 day ago. Offline

Liší se pouze název značky a princip zbraní(Nerf jsou založené na principu pružiny, ale Buzz Bee používají stlačený vzduch)...

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
Tarenor's picture
User offline. Last seen 3 weeks 5 days ago. Offline

Samotář wrote:
Buzz bee jsou více realistické(dokonce mají v nabídce křesadlovky, bohužel v Čechách nesehnatelné), ale mnohem barevnější. Vic.: http://www.buzzbeetoys.com/USglobal/AirBlasters/indexUB.html ...

Koukám, že se to moc neliší.

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.
Samotář's picture
User offline. Last seen 8 weeks 1 day ago. Offline

Buzz bee jsou více realistické(dokonce mají v nabídce křesadlovky, bohužel v Čechách nesehnatelné), ale mnohem barevnější. Vic.: http://www.buzzbeetoys.com/USglobal/AirBlasters/indexUB.html ...

Jo, je to perfektní věc, která dává organizátorům do rukou nástroj k vyrovnání rovnováhy mezi střelci a kontaktními bojovníky. Navíc si myslím, že by mohly být uplatnitelné i v klasické fantasy (WarCraft, Warhammer, HOMAM, Husité(?))...

Osobně jsem je na akci ještě nezažil a tento víkend jsem chtěl jet na akci( http://www.larp.cz/akce/1734/tenkrat-v-danielsu-steampunk-larp ) kde se budou používat jen tyto zbraně. Bohužel jsem spletl termín, takže asi nepojedu nikam XD.

No vyznám se v tom asi tak, že za posledních pár let jsem zničil několik novodurových, papírových a kovových trubek, ve snaze vymyslet larpovou pušku která by střílela vhodné a bezpečné projektily (na bázi hrotu šípů)a nebo vydávala příslušný zvuk a záblesk. Využít Nerf nebo BuzzBee zbraně by mne před časem ani nenapadlo z důvodu, že my projekty přišly příliš malé a tedy "nebezpečné". Teď, když mám takovou zbraň doma, bych si dovolil tvrdit, že jsou bezpečnější nebo minimálně stejně bezpečné jako měkčený šíp... No, už jsem dlouho nepsal, ale myslím, že bych mohl něco sesmolit.

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
Tarenor's picture
User offline. Last seen 3 weeks 5 days ago. Offline

Samotář wrote:
Pravdou je, že ta barva(a částečně i cena) je opravdu otřesná. Myslím, že třeba za rok nebo dva, bude normální, že na akci budou jezdit střelci z pušek a budou mít vlastní pravidla.

Buzz Bee jsem neviděl, nerfy ano - na Star Wars bitvě. Přijde mi to jako ideální zbraň na hry, kde se míchají chladné zbraně a střelné a kde z podstaty vyplívá, že nikdo nebude běhat v nějaké plné polní. Takže žánry steampunk, western atp.
Btw Samotáři, pokud s tím máš nějaké zkušenosti, nechtěl bys napsat na téma těchle nekuličkových zbraní článek?

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.
Samotář's picture
User offline. Last seen 8 weeks 1 day ago. Offline

Pravdou je, že ta barva(a částečně i cena) je opravdu otřesná. Myslím, že třeba za rok nebo dva, bude normální, že na akci budou jezdit střelci z pušek a budou mít vlastní pravidla.

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
Tarenor's picture
User offline. Last seen 3 weeks 5 days ago. Offline

Samotář wrote:
Za nedlouho se uskuteční Daniels kde se bude střílet výhradně Nerfkama a Buzz bee zbraněmi. Myslím, že by to mohla být celkem dobrá cesta.

Jo, nerfy jsou na to dobré Smile (když se přestříkají)

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.
Samotář's picture
User offline. Last seen 8 weeks 1 day ago. Offline

Za nedlouho se uskuteční Daniels kde se bude střílet výhradně Nerfkama a Buzz bee zbraněmi. Myslím, že by to mohla být celkem dobrá cesta.

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
Revenant's picture
User offline. Last seen 11 years 45 weeks ago. Offline

nebezpecne....... krusnaci si to daj do vody a budou delat syphon Laughing out loud

Prej kovářská špína ...Pfff MORITURI NOLUMUS MORI(My,kdož jdeme na smrt zemřít nechceme)
Samotář's picture
User offline. Last seen 8 weeks 1 day ago. Offline

Tak jsem teď znova přemýšlel a napadlo mě že ten mini Potato gun by šel pohánět CO2 bombičkami...

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
Satrif's picture
User offline. Last seen 6 years 44 weeks ago. Offline

On nám nevěří, že jsme na tom Hellsingu fakt byli X)

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."

ne, neni Tongue

Slunce z Krušnohorců wrote:
byl to airsoftovy granatomet predelany na harkonen

Ich bin der hellste Stern von allen
Arkuwyr's picture
User offline. Last seen 11 years 40 weeks ago. Offline

drace wrote:
Satrif wrote:

airsoftkou? X)

img src="http://drace.info/fotky/drevo/090913hell/img00071.jpg

Přijde ti TOHLE jako airsoftka? :bigsmile:


já bych řek že tohle je právě bramboromet když se třeba koukne tet na
"http://drace.info/fotky/drevo/090913hell/ipage00080.htm"
tak to vypadá jasně na něj.

-Víte co je cestou válečníka ??? -Cestou válečníka je SMRT!!
User offline. Last seen 14 years 11 weeks ago. Offline

Tak to je mazec, o tomhle sem neperejslel, zkusim si to zkonstruovat v mensim Smile

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Hot news