Dřevárny a military airsoft


9 replies [Last post]
User offline. Last seen 9 years 25 weeks ago. Offline

Možná zní tohle téma hodně vedle, ale před nedávnem jsem si udělal závěr výhody či nevýhody klasického larpu/dřevárny
proti military airsoftu, který za posledních několik let se vyšvihl ve kvalitě hodně vysoko a nastal takový větší BOOM efekt
(dřevárny zažili to samé, zvlášť v letech 2001-2005 díky trilogii Pána Prstenů) v počtu účastníků.
Sám jsem začínal se dřevárny v roce 2002 a nasbíral jsem svých dojmů a názorů na staré/nové dřevárny a zároveň se zmíním
i o tom, jaké kouzlo mají airsoftové larpy a zároveň zmínit (z mých dojmů) výhody a nevýhody obou.
Začnu asi od těch výhod/nevýhod.

První a nejdůležitější věc, je výběr od koníčku, co očekáváme.
Ne každého může bavit si hrát v airsoftu na moderního vojáka (90% akcí v ČR je na modernu) a má raději zase fantasy, které
jsou dle mě komplikovanější v určitých věcech.
Taky jde i o finanční stránku. Přece jen airsoft je finančně hodně náročný koníček (pokud se do něj zažerete jako já
a budete to chtít ''někam'' dotáhnout).

Ve fantasy dřevárnách panuje volnější ruka, člověk s velkou fantazií a svou šikovností si dokáže zhotovit nádherný kostým či zbraň
prakticky za minimální částku. Pokud je kopyto (jako já), tak si koupí už hotové v larpových schopech.
Je to oproti airsoftu více oddechovější, klidnější, kde hraje v první řadě fantazie každého dřevárníka.
Vládne na akcích většinou pohodlná atmosféra a vždy si rád vzpomenu, jak se mi z bitev pěti armád či na motivy PP nechtělo
zpátky domů a vracet se k všednímu životu.
Na larpy, kde je potřeba si vytvořit postavu jsem se nezůčastnil (nemám vlohy k herectví a nechtěl jsem kazit ostatním
hráčům).

Komunita na dřevárnách/fantasy larpech se hodně změnila. Což není zrovna problém dřeváren. Komunita se mění všude.
Bolestnější už je ovšem počet. Pamatuji si, kdy před osmi lety bylo na bitvách možné potkat tisícovku lidí a v dnešní době?
Myslím, že těch 400 je na dnešní dobu maximum.
Proč takto upadá komunita? Náročnost (časově či finančně) na kostým rozhodně ne. Pravidla? Těžko. Ty se změnili většinou minimálně (dle mě k lepšímu).
Částkou registrace? Tím to také nebude (kdyby to tak bylo, tak proč na airsoftovou akci typu Protector se platí
průměrně 400 kč a jezdí tam nad 1000 lidí?).
Můj názor je takový, že vše odstartoval právě trilogie Pán Prstenů. Každý byl vizualizací, provedením a vším kolem filmu nadšen.
Každý se okamžitě stával ''opravdovým'' a hrdým fandou Tolkiena a hltil každou novinku. Pán Prstenů byl všude, dokonce si vzpomínám
na vyprávění knih PP z radia! A řekněte, kdo by si nechtěl vyzkoušet, nějakou takovou fantasy bitvu, nebo si zahrát na elfího válečníka?
V těch dobách snad každý, kdo byl PP unešen. Proto ten BOOM efekt v počtu ''teplákovců''.
Po skončení trilogie začala upadat i nadšení na dřevárny.
Podle mě teď pokračují, už jen skuteční dřevárníci.
Na dřevárny budu vzpomínat v dobrém. Smile

Airsoftu se věnuji aktivně druhým rokem. Napřed to bylo pro mě jen obyčejné střílení. Pak se to zvrhlo mnohem víc.
Výhoda airsoftu je vysoká komunita různého věku. Není problém narazit i na šedesátníka, který si airsoft užívá.
Akce se můžou dělit na sci-fi s prvky larpu (třeba hellsing, zombie tématika, Fallout, Stalker), druhoválečné (ve francii na takový
typ akcí mají udělanou skutečnou vesnici) a modernu, která je nejoblíbenější po celém světě.
Sci-fi akce a druhoválečné se moc (bohužel) u nás nevyskytují. Což je škoda, jelikož dle mě je v tomhle velký potenciál.

Pokud by někdo zvažoval brát airsoft jako military airsoft (jako já), musí zvážit svoji představu o tom, co vlastně chce představovat.
V ČR převažují především tyto: průzkumníci AČR, US marine, US recon, britský SAS, PARA, Spetznatz,
wehrmacht, moderní německé Bundeswehr, Delta Force, Task Force atd.
Tohle už není fantasy, kde jste především limitování rasou či barvou strany. V military airsoftu se často vyžaduje přesná kopie nebo
nebo (nejlépe) originál. Což je teď hlavní problém v podobě financí. Výstroj/výzbroj není zrovna nejlacinější.
Třeba na us vojáka potřebujete vestu, přilba (připočítat potom držák nočního vidění, brýle a tygří oči),
boty (které nebývaj nejlacinější), maskáče dle typu jednotky a danou dobu (80.léta, vietnam atd.), rukavice, batoh, sumky....
Myslím, že takových 10-20 000 by za tohle mohlo být. To nepočítám airsoft pušku a pistoli!
Kvalitní primární zbraň seženete tak za 10 000 v základu. Potom musíte počítat tak 5000 na upgrade a další tisíce
za příslušenství (ona svítilna, laser, granátomet, optika, tlumič taky nějakou tu tisícovku stojí). a při sečtení se dostanete
na nějakých maximálně 40 000. Což je pro hodně lidí jasný problém (musíte počítat, že jsem bral v potaz ceny originálu a dostupnosti)
Naštěstí v jednotkách jsou lidé rozumní a na vybavení nechávají dost času k sehnání. Zároveň je tohle asi největší kámen úrazu.
Airsoft bude vždy lézt do peněz.
Pokud jste rozdýchali tuto investovanou sumičku a vybrali jste si tým, kterému se chcete připojit následuje většinou
fyzické testy, které se rozchází dle jednotky (každá má jiné vstupní požadavky). Pokud chcete opravdu hardcore, tak očekávejte
to samé, co na vojně (kliky, plavání, běh atd.). U některých si vystačíte přežitím víkendového zátěžového testu na fyzičku.

Možná si říkáte, že je to už hodně šílené, ale má to své důvody.
Ono není nic pěkného, když se vám člověk fyzickým vyčerpáním (taháte většinou sebou v průměru 30 kilo výstroje) sesype uprostřed lesa, kam nemůže dojet sanitka.
Stává se někdy, že prostě během víkendové akce nebudete mít možnost spát třeba až 40 hodin!
Musíte brát potaz, že hodně akcí je uzavřených a jsou na POZVÁNKU! Proto se o hodně akcích nemůžete ani dozvědět.
Na hodně akcích funguje i technika (především BPV, džípy, UAZ, čtyřkolky, OT, vrtulníky, můžete narazit v cizině i na tanky či děla)
a přesná organizace (už je nutné poslouchat rozkazy velícího štábu a svého nadřízeného) na několika kilometrech čtverečních.
Budují se zákopy, držíte přes noc hlídku, noční přepady, můžete absolvovat seskoky padákem, přežití v přírodě, mnoha desítkové,
kilometrové pochody.... a někdy si třeba za celou akci vystřelíte jen pětkrát!
Ale o tom je airsoftový larp. Co nejvíce se přiblížit realitě.
Airsoft MĚ osobně zaujal mnohem více.
Je mnohem náročnější (a to nejen finančně), těžší a hodně o psychice.
Proč u mě tedy vyhrál airsoft nad dřevárnami?

Na dřevárnách a larpech je to jen JAKO, ale u military airsoftu už je to doopravdy! Už skutečně musíte řešit, jak vystačit po čtyři dny jen s osmi tyčinkama snickers či mars.
Hraje se za každého počasí, budete se někdy topit po kolena v bahně, mrznou v -10 v noci a ještě k tomu nemůžete opustit zákop, brodit řeky, slaňovat se ze skal a mnohé
další chuťovčičky.
Jediný rozdíl je ten, že po sobě nestřílíte skutečnými zbraněmi.

Takže to je asi tak vše.
Každý dle své chuti. Každý má své iluze o svém koníčku a každého baví něco jiného.
Pokud ale cítíte jistou stagnaci ve dřevárnách a toužíte po něčem, co není oddechovka jen na víkend (ale skutečně se stane vaší součástí života),
tak můžete zkusit military airsoft.
Nebo ho můžete brát jen jako odreagování na několik hodin za víkend, kdy
si jdete s pár známýma zastřílet a vyblbnout. Jestli chcete zažít hodně, tak volte military airsoft larp.
Musíte mít ovšem na tohle porozumění vlohy a chuť.

Lorwyn's picture
User offline. Last seen 5 years 31 weeks ago. Offline

Co se reálnosti a pocitu "skutečného" zážitku týká, tam myslím srovnáváte nesrovnatelné. Míra fyzického nepohodlí je daná místem, počasím, výbavou, organizací, přístupem hráčů a desítkou dalších faktorů. Pochybuji, že někdo zná larp i airsoft tak dokonale(myslím tím že by měl přehled o všech akcích), aby mohl tvrdit že jedno je "opravdovější". A i kdyby, za měsíc někdo udělá akci, která bude zase o krok dál.

Peněz to stojí právě tolik, kolik do toho vrazíte. Dá se pořizovat za těžké prachy na míru, kupovat z bazarů, šmelit, dědit, vozit se zahraničí, nebo vyrábět doma.

Krom toho děláte, jako by mezi těmito druhy akcí byla ostrá hranice. Na to je jednoduchá odpověď: Methancity.

Krushak's picture
User offline. Last seen 8 years 15 weeks ago. Offline

Člověče, ty si asi nikdy nebyl jinde než na B5A, co? Protože z toho, co tu píšeš o dřevárnách, to tak vypadá.

To bych taky mohl srovnávat třeba Západní Úvaly s tím, když si fakani od nás z vesnice koupí na pouti za pajdu kuličkovky a jdou si po sobě zastřílet za stodolu. Rozhodně to bude dost podobně objektivní srovnání jako to tvoje.

User offline. Last seen 9 years 25 weeks ago. Offline

Sillas: V pohodě. Oba máme pravdu, takže bez problému. Jen jsem vyjasňoval věci, jak chodí. Je jasné, že když se tomu nevěnuješ naplno, tak nemůžeš mít dost infa o tom.

kotja: jak jsem psal... na tohle téma u nás těžko narazíš nějakou skupinu, která se tomu věnuje. Maximálně na nějaké jednotlivce, ale v ČR (a zbytku světa) se jede především military moderna.

Satrif: No... ty musíš být hodně mimo. Když chceš srovnávat s nejdražším sofťákem, tak hážu tabulku cen:
Drahá airsoft zbraň se pohybuje kolem 40 000 (základ, bez příslušenství), optika dle typu zbraně (kolimátor dejme tomu 2000, puškohled kvalitnější 3-5000. Zásobníky máš dva typy (tlačný, natahovací). Na každé akci to je jinak a musíš počítat se šesti zásobníky. Cena kvalitního zásobníku v průměru 7 nebo 8 stovek. Takže to máme jen zbraň pro nejdražšího airsofťáka na 50000, což jsem vynechal upgrade, svítilny apod.

Výstroj? Batoh origo (dva typy na jednodenní akce a vícedenní) jednodenní tak 2000 vícedenní (cca 60l) 5000-10000 (záleží ještě dle jednotky). Vesta je ošemetná. na AČR se nejlíp hodí MOLLE vesta (cca origo bez sumek 5000, každá sumka 1000, potřebuješ tak 7-10). Mám pokračovat? Ještě jsem se nezmiňoval o pistoli, přilbě, nášivkách, noční vidění apod.

Ceny ti můžou u toho "nejdražšího" sof´táka přijít stejné
jako s dřevárníkem, ale není to jak v larpech, kde dáš za kostým, který je JEN kosmetickou vložkou, aby vypadala co nejlíp nad ostatníma a získal co nejvíce životů. Všechno co jsem uvedl, potřebuješ a budeš využívat.

Stan, lavice, stůl, nádobí? Odkdy je tohle na larpech povinost? Stan chápu, zbytek podřadné položky, bez kterých se člověk, který není zhýčkaný obejde. Mě vždy stačila karimatka, spacák, chleba s paštikou a něco k pití a byl jsem taky happy Big smile

Nevím, co sem pleteš postavičky z Warhammeru. Tady se baví na téma dřevárna/LARP a airsoft military LARP.

Hlavní příspěvek měl poukázat na finanční náročnost nováčka
ve dřevárnách a airsoftu (výhoda dřeváren, že si hodně věcí můžeš udělat sám, o tom jsem se zmiňoval a tudíž tím víc neleze do peněz). Je pravda, že do solidního kostýmu to bude mým odhadem 5000 (což bude hodně lidí), ale když jsem projížděl na rajčeti alba z akcí tohoto ročníku a viděl
dobrý kostýmy, které jsou zabiti tím, že mají botasky...
Jinak neviděl jsem na žádných fotkách žádného dřevárníka
s výstrojí/kostýmem za cca 30000 Laughing out loud

"Na dřevárnách a larpech je to jen JAKO, ale u military airsoftu už je to doopravdy!"
A přesně kvůli těmhle debilním názorům jsem se u sofťáků nechytil.

Ano, tohle je pravda. S tím se musíš smířit. Wink
Příklad? Je to tak cca 3 nebo 4 roky pozpátku, kdy bylo velké vedro a skřeti v černým si po chvíli potřebovali oddáchnout a zalézt do stínu, protože v těch jejich kostýmech bylo vedro (černá je černá Smile ), což vedlo k zastavení boje a čekalo se, jak se trochu zotaví (cca půl hodiny).
Tohle se v airsoftu na vysoké úrovni nemůže stát, že se cítím unavený a potřebuji si oddáchnout. Takový oddych vede k porážce a vidím chudáky vojáky (v jakýmkoli historickém období), kteří museli bojovat za každého počasí (případ mimochodem airsoftu, který ti to dokáže blíže přiblížit takové situace, kdy bojuješ se zimou, promoklými věcmi, mrznutí v zákopu atd.) bez možnosti odpočinku. Takže co více je doopravdy?
Taková dřevárna, kde po hodince nebo dvou polovina lidí odpadne, přestává je to bavit nebo se cítí (chudáčci) unaveni a proto se musí vést přestávky? Nebo na airsoft, kde se jede 48 hodin v kuse za každého počasí, kdy se na tebe spoléhá další členové týmu, že neodpadneš a nepůjdeš zpátky domů k mamince, že ti je v té výstroji a 30 kilovým batohem na zádech vedro a přestalo tě to bavit?

Na druhou stranu je pravda, že dřevárny jsou více individuální, kdy hodně lidí jede tzv. na vlastní triko (solo)

Satrif's picture
User offline. Last seen 6 years 44 weeks ago. Offline

to jakože jen tak přijdeš a porovnáváš milsim s bépkem? Lol.

Dávalo by smysl si vybrat člověka s nejdražším vybavením na dřevárnách a člověka s nejdražším vybavením v softu, to bych pak řekl, že ty částky budou hodně podobné. Ty sis asi nikdy nekupoval stan, lavice, stůl, truhly, nádobí, co?

Cena koníčku se totiž odvíjí od člověka, který ho dělá. Přijdou ti například stolní hry jako levná záležitost, protože znáš jen Člověče nezlob se? Koukni se na ceny Warhammerových figurek a počet potřebný pro ty největší bitvy. Za to by sis postavil amerického speciála a ještě by ti zbylo na rudoarmějce.

Že se průměrné dřevárny můžeš zúčastnit s investicí pouhých 1000 Kč je pravda, ovšem to samé platí o střílení si za městem. Oboje je sranda, oboje jsem dělal.

"Na dřevárnách a larpech je to jen JAKO, ale u military airsoftu už je to doopravdy!"
A přesně kvůli těmhle debilním názorům jsem se u sofťáků nechytil.

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."
User offline. Last seen 7 years 21 weeks ago. Offline

Jsem z Kolína kde je právě dost oddílů neaktivních (ne-li všechny).
Možná špatně googlím. Dám do rozšířeného hledání Airsoft Kolín aktualizace poslední měsíc a už delší dobu nic relevantního.
Pro mě by byl asi spíše LARP s airsoftkama. Třeba nějací agenti, Torchwood, ... kde můžu hrát na utajení a mít pod kabátem ukrytou P-90.
Nebo i ten survival okořeněný airsoftem.
Dost mě štve, že v momentě kdy jsem trošku víc zainvestoval, tak se týmy na které jsem měl kontakty rozpadly. Oblečení bych si nové i koupil, ale P-90 bych si rád nechal.

Sillas's picture
User offline. Last seen 1 year 3 weeks ago. Offline

Fabio wrote:
For Sillas: Budu tě muset upozornit na pár věcí a upravit ti
tvůj pohled.
Tokio Marui mají zbraně v základu kvalitní, ale velké množství zbraní je v základu s pružinou M110, což sice stačí
na obyčejné střílení, ale na akce, kde se střílí celkem přesně na 70 metrů si ani neprdneš (to samé platí pro tu tvoji M4), tudíž musíš počítat s upgradem.
Že se zbraně pohybují kolem 7000 u TM to ano, ale musíš brát v potaz to, že na danou jednotku potřebuješ i danou zbrań, kterou v reálu skutečná jednotka používá, takže jsi omezen ve výběru. Když chceš kvalitu, tak musíš investovat víc. Kdo se pohybuje delší dobu v tom, tak samozřejmě počítá, že je potřeba předělat kabeláž na lepší li-pol baterie (ta mi vydrží i v zimě po celou dobu a bez problému, jen pro tvé info o nakupování náhradních baterek Wink ). Takže na těch 10 000 nakonec skončíš. A to mimochodem NEMÁŠ kolimátor/puškohled.

Dboy je takový dobrý průměr, ale čínu už bych nikdy nechtěl.
Jsou to takové časové bomby, kdy při předělávání musíš počítat, že budeš pilovat vnitřek těla, protože ti tam hodně
nových součástek nebude sedět (ano, čínani dělají vše na knop a na jedno použití),v horším případě nechat si vycentrovat vnitřek, jinak ti díky tomu, že to je čína budou pořád odcházet součástky a budeš další člověk, který bude nadávat, že po upgradu ta zbrań je horší a často se ti podělá.

To by bylo ke zbrani. Teď pro to tvé vytočení k marskám.
Když děláš kurz přežití, nebo jsi někde v akci, kdy se třeba ke svému batohu/táboru/základně nedostaneš klidně skoro dva dny, tak musíš mít u sebe malé věci, které hravě nastrkáš do sumek/kapes. Potřebuješ energii a takové tyčinky (doplněné třeba i müsli a obdobnýma) jsou samé cukry a nic jiného danou chvíli nepotřebuješ. Časem se naučíš, jak s těmito omezenými zásoby vyjít po celou dobu (je pravda, že poslední den je hodně hektickej).

Teď k té výstroji. Psal jsem, co hledáš za konkrétní jednotku (kde to berou spíš stylem lážo/plážo, kde je nutné mít stejné maskáče či zákad přilbu), nebo jednotku, která napodobuje reálnou jednotku (o které jsem mimochodem psal a dle toho sestavil tu finální cenu). Amík není jako amík. jsou ti, kteří si na ně hrají (a dle toho vypadá i ta výstreoj), nebo ti, kteří o tom něco vědí, sbírají si informace o výstroji a podle toho napodobují reálnou jednotku). Sám by jsi mohl vědět. Dělat klasickýho mariňáka s US digitálama, vestou, přilbou Mich2000 (+potah), us boty, kteří používají především M16, M4, M249, Barret to nebudou mít tak náročné. Ale special jednotky (kde už se vyžaduje příslušenství ke zbrani, ale i výstroji) to mají komplikovanější na výstroj/výzbroj a tím se taky zvyšuje finanční zatížení.

Kotja: Hodně týmů fungují jen mailama, nebo tzv. přes ruku.
Odkud jsi a jak si airsoft tým jako představuješ?

Co k tomu říct, asi měřim jinym metrem. Vycházim z toho, co sem viděl a to zpravidla odpovídalo tomu, co sem popisoval. Neni to tak, že si tady z tebe utahuju, posměchem opovrhuju v larpu i airsoftu.
Když si to tady takhle popsal, ano, to odpovídá a sem schopnej to uznat. Beztak, sem odkaď sem a je všeobecně známo, že moravskej soft je o poznání rozvinutější.

User offline. Last seen 9 years 25 weeks ago. Offline

For Sillas: Budu tě muset upozornit na pár věcí a upravit ti
tvůj pohled.
Tokio Marui mají zbraně v základu kvalitní, ale velké množství zbraní je v základu s pružinou M110, což sice stačí
na obyčejné střílení, ale na akce, kde se střílí celkem přesně na 70 metrů si ani neprdneš (to samé platí pro tu tvoji M4), tudíž musíš počítat s upgradem.
Že se zbraně pohybují kolem 7000 u TM to ano, ale musíš brát v potaz to, že na danou jednotku potřebuješ i danou zbrań, kterou v reálu skutečná jednotka používá, takže jsi omezen ve výběru. Když chceš kvalitu, tak musíš investovat víc. Kdo se pohybuje delší dobu v tom, tak samozřejmě počítá, že je potřeba předělat kabeláž na lepší li-pol baterie (ta mi vydrží i v zimě po celou dobu a bez problému, jen pro tvé info o nakupování náhradních baterek Wink ). Takže na těch 10 000 nakonec skončíš. A to mimochodem NEMÁŠ kolimátor/puškohled.

Dboy je takový dobrý průměr, ale čínu už bych nikdy nechtěl.
Jsou to takové časové bomby, kdy při předělávání musíš počítat, že budeš pilovat vnitřek těla, protože ti tam hodně
nových součástek nebude sedět (ano, čínani dělají vše na knop a na jedno použití),v horším případě nechat si vycentrovat vnitřek, jinak ti díky tomu, že to je čína budou pořád odcházet součástky a budeš další člověk, který bude nadávat, že po upgradu ta zbrań je horší a často se ti podělá.

To by bylo ke zbrani. Teď pro to tvé vytočení k marskám.
Když děláš kurz přežití, nebo jsi někde v akci, kdy se třeba ke svému batohu/táboru/základně nedostaneš klidně skoro dva dny, tak musíš mít u sebe malé věci, které hravě nastrkáš do sumek/kapes. Potřebuješ energii a takové tyčinky (doplněné třeba i müsli a obdobnýma) jsou samé cukry a nic jiného danou chvíli nepotřebuješ. Časem se naučíš, jak s těmito omezenými zásoby vyjít po celou dobu (je pravda, že poslední den je hodně hektickej).

Teď k té výstroji. Psal jsem, co hledáš za konkrétní jednotku (kde to berou spíš stylem lážo/plážo, kde je nutné mít stejné maskáče či zákad přilbu), nebo jednotku, která napodobuje reálnou jednotku (o které jsem mimochodem psal a dle toho sestavil tu finální cenu). Amík není jako amík. jsou ti, kteří si na ně hrají (a dle toho vypadá i ta výstreoj), nebo ti, kteří o tom něco vědí, sbírají si informace o výstroji a podle toho napodobují reálnou jednotku). Sám by jsi mohl vědět. Dělat klasickýho mariňáka s US digitálama, vestou, přilbou Mich2000 (+potah), us boty, kteří používají především M16, M4, M249, Barret to nebudou mít tak náročné. Ale special jednotky (kde už se vyžaduje příslušenství ke zbrani, ale i výstroji) to mají komplikovanější na výstroj/výzbroj a tím se taky zvyšuje finanční zatížení.

Kotja: Hodně týmů fungují jen mailama, nebo tzv. přes ruku.
Odkud jsi a jak si airsoft tým jako představuješ?

Sillas's picture
User offline. Last seen 1 year 3 weeks ago. Offline

Článek zajímavej, ale čim víc si to čtu, tim víc mi pár věcí nesedí.

Zbraň v základu za desítku??? To se mi nějak nepozdává, když firmy jako Cyma, TM, WE, občas i ten DBoy prodávaj dost kvalitní zbraně, který jen u extra kusů překročej sedm tisíc. V tomhle případě to jsou zbraně s už fakt nadprůměrnym výkonem (příklad: moje m4 od DBoye má výkon přes 130 a to je v základu. Upgrade sem nikdy nedělal).
Příslušenství: jestli chceš grancl, svítilnu, kolimec a podobný veselosti, nikdo ti v tom nebrání, ale nemyslim si, že se to řadí mezi nezbytný výdaje. Spíš investovat do zásobníků a případně náhradní baterky. Jinak, lasery jsou v ČR zakázaný Wink Crazy

Tvrdit, že se hraje v každym počasí, to je trochu nadnesený, ne? Existujou tři typy zbraní a všechny sou závislý na počasí. Manuály ustojej déšť, ale v mrazu hrozí, že tělo nebo pružina nevydrží a praskne. Elektrika, v mrazu se rychle opotřebovává baterka a víš co se stává s mechboxem v mínus 10? Při automatu může taky prasknout. Navíc, stejně jako se nesprchuješ s fénem, těžko hráti s AEG v dešti. A co se týče plynovejch zbraní, tak ty ti ve špatnejch podmínkách ani nevystřelej.

Tim výrokem, že máš vydržet 4 dny o tyčinkách mars si mě vytočil. Chceš mi tvrdit, že si do zbraně a výstroje investoval deseti tisíce a na to, aby sis koupil pitomý MRE za dvě stovky nemáš? Ty žertuješ?!

Když seš reenactor, tak jo, pořizuj si výstroj originál. Ale nepříjde mi fér, tady vykládat, že si MUSIM kupovat přímo to a todle. Znám "amíky", který maj na hlavě naražený kšilty, klobouky, nebo i PASGTy a o koupi helmy s lištama neuvažujou.

Celkově, tady ale srovnáváme jablka a hrušky. Všechno má svý plus a mínus a každej je pro to ochotnej udělat, na co se zmůže.

User offline. Last seen 7 years 21 weeks ago. Offline

Já se poohlížím po aktivních airsoft skupinách a moc jich není zato jich je hodně delší dobu neaktivních. Tedy předpokládám, že se brzo rozpadají a když to hodně žerou a mají velké nároky na vybavení a tak bych si při přestupu musel kupovat nové vybavení (včetně zbraně, která je dost drahá) nebo hledat stejnou skupinu.
U dřeváren se rozdíl ve vybavení dá nějak okecat (např. Otec mě poslal ke dvoru svého přítele abych se otloukl a proto já jediný nosím žlutou, zatímco ostatní červenou)

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Hot news