Pár otázek od začátečníka


20 replies [Last post]
User offline. Last seen 11 years 44 weeks ago. Offline

Zdravím
Měl bych pár otázek. Doufám že mi je pomůžete zodpovědět.

1) Z jakých kroužků bych si měl vyrobit kroužkové brnění, a jak dlouho to bude přibližně trvat.
2) Je lepší měkčený, či dřevěný meč?
3) Chci mít meč v ruce (v pochvě) a luk s toulcem na zádech. Jde to? Nebude mi to v ničem vadit?
4) Je nějaká možnost po akci zachránit svoje šípy, nebo si budu muset kupovat vždy nové?
Díky moc všem kteří mi poradí, moc mi pomůžete. Smile

Lorwyn's picture
User offline. Last seen 5 years 30 weeks ago. Offline

lukyx wrote:
jako začátečník bych měl jednu otázku délka meče se počítá jako celý meč nebo jenom čepel?

Na všech akcích které znám se počítá délka meče jako celku, snad jediné dělení na cucky bylo Stínu smrti, ke udávali krom maximální celkové délky i minimální délku jílce (nebo záštity, už nevím).

User offline. Last seen 9 years 37 weeks ago. Offline

jako začátečník bych měl jednu otázku délka meče se počítá jako celý meč nebo jenom čepel?

Orzo's picture
User offline. Last seen 5 years 49 weeks ago. Offline

Qeudron: Rozhlikni odkaz http://living-fantasy.cz/index.php a čti, čti, čti v těch vláknech, Získáš slušnou představu jak dělat, a naopak jak nedělat kostým. Zárove%n si tam zodpovíš všechny otázky a taky spoustu navíc.

LARP - Because real life sucks...

http://www.vyiri.net
Satrif's picture
User offline. Last seen 6 years 44 weeks ago. Offline

nevím, co to je "tyč ostří".
Sekera se skládá z topora a hlavice. Ostré části hlavice říkáme ostří.

Hlavice může být z koberce ale na ostří musí (na většině akcí) být karimatka. Kolik tam té karimatky musí být závisí na kvalitě karimatky, konstrukci a tvrdosti koberce hlavice.

Nezapomeň, že taky horní třetina topora by měla být alespoň vrstvou karimatky měkčená. Stačí jen na straně, kterou biješ.

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."
User offline. Last seen 11 years 12 weeks ago. Offline

mám otázku kdybych si dělal obouručnou sekeru tak že bych měl tyč ostří by bylo z koberce sečné části by byly změkčené 2X karimatkou a oblepené kobercovkou bylo by to dostačující?

User offline. Last seen 10 years 14 weeks ago. Offline

talahasie wrote:
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli by mě k sobě nevzala nějaká skupinka i přes to že mi je teprve 14 a s dřevárnama a larpem teprve začínám.

To záleží odkud seš.

User offline. Last seen 10 years 19 weeks ago. Offline

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli by mě k sobě nevzala nějaká skupinka i přes to že mi je teprve 14 a s dřevárnama a larpem teprve začínám.

Elian Valoor's picture
User offline. Last seen 9 years 37 weeks ago. Offline

[quote=Qeudron]

Dobrý den

Měl bych pár otázeček
1) Nevíte z čeho udělat koženou zbroj z něčeho jiného než je kůže?

2)neí omezená délka meče/sekery?

3)jak/z čeho udělat přilbu

4)můžu mít více než jednu zbraň?např. Meč Štít + sekera?

5)nejezdí někdo na akce z jihu jížních čech?

6)poraďte co je lepší kožená helma nebo kroužková kukla?

 

děkuiji za přečtení a popřípadě i za odpovědi dekuji Qeudron

[/quote]

 

1. No.. kožená zbroj se jmenuje kožená proto, že je z kůže

2. Jak kde, většinou se bere jednoručka do 90cm

3. Nejlepší je vyklepat si to z plechu, ale ne každej na to má nářadí. Přilba je asi jediná věc kterou je lepší koupit si od kováře.

4. Proč ne? :) Často je ale zakázaný mít v každý ruce jednu zbraň. U boku si tahej co chceš :)

5. Jsem ze severu :-/

6. Kožená přilba se dá udělat krásně na skřeta, ale na civilizovaný rasy bych si vzal radši tu kuklu. Každopádně si pod to pořiď batvat, bez něj by ti ta kukla jen ublížila.

User offline. Last seen 11 years 12 weeks ago. Offline

Dobrý den

Měl bych pár otázeček
1) Nevíte z čeho udělat koženou zbroj z něčeho jiného než je kůže?

2)neí omezená délka meče/sekery?

3)jak/z čeho udělat přilbu

4)můžu mít více než jednu zbraň?např. Meč Štít + sekera?

5)nejezdí někdo na akce z jihu jížních čech?

6)poraďte co je lepší kožená helma nebo kroužková kukla?

 

děkuiji za přečtení a popřípadě i za odpovědi dekuji Qeudron

User offline. Last seen 11 years 44 weeks ago. Offline

Díky za rady.
A co říkáte na tuto : http://hurka.uhobitu.cz/product.php?id_product=223  kuši?
Dostřelí to alespoň 30 metrů? Díky 

Satrif's picture
User offline. Last seen 6 years 44 weeks ago. Offline

1) viz články na internetu. Nejčastěji se plete z drátu o tloušťce 1,6mm a kroužky o průměru 8mm. Nelze říct, že je to "nejlepší" každému vyhovuje něco trošku jiného, proto vážně doporučuju nejdřív věci věnovat několik hodin studia, než strávíš měsíce výrobou něčeho, co ti úplně nevyhovuje.

2) neměkčené zbraně jsou na běžných larpech a dřevárnách zakázany.

3) drtivá většina lučištníků nosí u pasu záložní zbraň. V bitvě ale většinou není na změnu zbraně čas. Ono to není jako v RPG, že si dáš ruku za záda a to, co nechceš, zmizí a to, co chceš, se objeví v tvé ruce. Proto většina lučištníků střílí dokud může a pak umírá.

4) když budeš střílet do vřavy, snáz se trefíš ale po šípu se ti projde 30 lidi. Když pouze odstřeluješ jednotlivce, spíš najdeš šíp bez poškození.

Provázek na šípu by ti nefungoval, a zároveň by byl zakázán ze spousty důvodů.

A, prosímtě, NEKUPUJ ROHANSKÝ MEČ, pokud nechceš jezdit jenom za rohira, což, například na b5a, nemůžeš. Kup něco obyčejně neutrálního. Obzvlášť ze začátku.

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."
User offline. Last seen 10 years 14 weeks ago. Offline

Myslíš že by se mu blbě spalo?? Shock Fajn, rohire jeden, nech ten meč ve spacáku o samotě a neobtěžuj ho, aby aspoň on spal sladce

sorry za spam, ale nemohl sem si to odpustit Laughing out loud

Sillas's picture
User offline. Last seen 1 year 3 weeks ago. Offline

Rohansky jezdec wrote:
Sillas wrote:
Rohansky jezdec wrote:
Ok díky moc, za pomoc Laughing out loud
A ještě mě napadla jedna věc, co si na ty šípi přivázat hodně dlouhej provázek a pak si je jednoduše přitáhnout zpět? :D

to je s prominutim "nápad, kterej napadne jen skřeta" Puzzled
1) vypadalo by to divně, až hnusně
2) zamotá se ti to dohromady
3) ať bude ten špagát sebedelší, dostřel nebude nic moc
4) když přestřelíš a zkusíš si to přitáhnout, stejně se to někomu zasekne pod nohama
5) když vystřelíš a pak se budeš snažit zdrhat, budeš mít Šípocas
nehledě na to, že tě organizátoři sežerou zaživa J)

Tohle beru jako urážku Rohanského lidu.

Ale jinak máš pravdu :D

nic proti Rohanu, ale tohle by fakt napadlo leda Grímu Červivce Wink Big smile

User offline. Last seen 11 years 44 weeks ago. Offline

Sillas wrote:
Rohansky jezdec wrote:
Ok díky moc, za pomoc Laughing out loud
A ještě mě napadla jedna věc, co si na ty šípi přivázat hodně dlouhej provázek a pak si je jednoduše přitáhnout zpět? :D

to je s prominutim "nápad, kterej napadne jen skřeta" Puzzled
1) vypadalo by to divně, až hnusně
2) zamotá se ti to dohromady
3) ať bude ten špagát sebedelší, dostřel nebude nic moc
4) když přestřelíš a zkusíš si to přitáhnout, stejně se to někomu zasekne pod nohama
5) když vystřelíš a pak se budeš snažit zdrhat, budeš mít Šípocas
nehledě na to, že tě organizátoři sežerou zaživa J)

Tohle beru jako urážku Rohanského lidu.

Ale jinak máš pravdu Laughing out loud

Sillas's picture
User offline. Last seen 1 year 3 weeks ago. Offline

Rohansky jezdec wrote:
Ok díky moc, za pomoc Laughing out loud
A ještě mě napadla jedna věc, co si na ty šípi přivázat hodně dlouhej provázek a pak si je jednoduše přitáhnout zpět? :D

to je s prominutim "nápad, kterej napadne jen skřeta" Puzzled
1) vypadalo by to divně, až hnusně
2) zamotá se ti to dohromady
3) ať bude ten špagát sebedelší, dostřel nebude nic moc
4) když přestřelíš a zkusíš si to přitáhnout, stejně se to někomu zasekne pod nohama
5) když vystřelíš a pak se budeš snažit zdrhat, budeš mít Šípocas
nehledě na to, že tě organizátoři sežerou zaživa Crazy

User offline. Last seen 11 years 44 weeks ago. Offline

Ok díky moc, za pomoc Laughing out loud
A ještě mě napadla jedna věc, co si na ty šípi přivázat hodně dlouhej provázek a pak si je jednoduše přitáhnout zpět? Laughing out loud

Sillas's picture
User offline. Last seen 1 year 3 weeks ago. Offline

Grendel wrote:
Rohanský jezdec každým coulem? Laughing out loud Shock Steve
moc nerozumím otázce jestli ''dřevěný nebo měkčený''; nemyslíš spíš dřevěný nebo laminátový jádro? V tom případě se to má takhle; laminátový jádro je pevnější a lehčí (což tam taky píšou) ale může být problém s tím, že je někdy až moc lehký. Tenhle by měl bejt v pohodě, když je od bagra, ten to má spočtený Cool ale když to budeš dělat sám tak by sis měl dát pozor, abys to zvládl správně těžký..a výhoda dřevěnýho jádra je..ani nevim Laughing out loud je dostupnější, narozdíl od laminátu nemusíš přidělávat držátko (u těch laminátovek je to tak, že báš vlastně dřevěný držadlo který má zepředu navrtanou díru, a do tý je nalepená ta laminátka), takže u dřeva to můžeš rovnou vyhoblovat z toho dřeva, a má už ňákou svojí váhu. A nevýhody jsou že se snáz zlomí a pokud nechceš aby se ti to zlomilo musíš tomu nechat ňákou tloušťku a šířku, která je u laminátek poloviční..pak taky dřevo se ve vlhku narozdíl od laminátek ničí, ale vzhledem k tomu, že měkčení se ti ve vlhku ničí taky, tak ti to může bejt celkem u prdele Wink prostě ten meč nepoužívej jako pádlo nebo nedejbože deštník, pokud by to bylo vůbec možný Laughing out loud ale hezky ve spacáku, přitul se k němu, obejmi ho ze všech stran, a uvidíš jak se mu bude dařit! Laughing out loud třeba i otěhotní Love a jestli spíš ve stanu s někým vedle koho OPRAVDU spát nechceš, tak mezi váma můžeš postavit hradbu ze zbraní celý družinky Cool a máš vystaráno. Tři kámoši jeli na b5a se stanem pro čtyři-dva spali na krajích, každý zabíral pro sebe jeden a půl místa, a třetího nechali uprostřed s jedním místem a se všema zavazadlama..chudák :~

Meč do spacáku??? To je fór??? Víš jak blbě se mu bude spát??? Big smile Big smile Big smile
Radši si vem ovčí kožešinu a na noc do ní ten meč zabal, oběma se bude spát líp Wink
Jinak, to jádro, fakt je dle mého názoru lepší laminát a jestli si chceš tu bagrovku koupit, máš jistotu, že ti projde úplně všude. Možná taky proto, že Bagr sám je skoro všude Big smile Big smile Big smile

User offline. Last seen 10 years 14 weeks ago. Offline

Rohanský jezdec každým coulem? Laughing out loud Shock Steve
moc nerozumím otázce jestli ''dřevěný nebo měkčený''; nemyslíš spíš dřevěný nebo laminátový jádro? V tom případě se to má takhle; laminátový jádro je pevnější a lehčí (což tam taky píšou) ale může být problém s tím, že je někdy až moc lehký. Tenhle by měl bejt v pohodě, když je od bagra, ten to má spočtený Cool ale když to budeš dělat sám tak by sis měl dát pozor, abys to zvládl správně těžký..a výhoda dřevěnýho jádra je..ani nevim Laughing out loud je dostupnější, narozdíl od laminátu nemusíš přidělávat držátko (u těch laminátovek je to tak, že báš vlastně dřevěný držadlo který má zepředu navrtanou díru, a do tý je nalepená ta laminátka), takže u dřeva to můžeš rovnou vyhoblovat z toho dřeva, a má už ňákou svojí váhu. A nevýhody jsou že se snáz zlomí a pokud nechceš aby se ti to zlomilo musíš tomu nechat ňákou tloušťku a šířku, která je u laminátek poloviční..pak taky dřevo se ve vlhku narozdíl od laminátek ničí, ale vzhledem k tomu, že měkčení se ti ve vlhku ničí taky, tak ti to může bejt celkem u prdele Wink prostě ten meč nepoužívej jako pádlo nebo nedejbože deštník, pokud by to bylo vůbec možný Laughing out loud ale hezky ve spacáku, přitul se k němu, obejmi ho ze všech stran, a uvidíš jak se mu bude dařit! Laughing out loud třeba i otěhotní Love a jestli spíš ve stanu s někým vedle koho OPRAVDU spát nechceš, tak mezi váma můžeš postavit hradbu ze zbraní celý družinky Cool a máš vystaráno. Tři kámoši jeli na b5a se stanem pro čtyři-dva spali na krajích, každý zabíral pro sebe jeden a půl místa, a třetího nechali uprostřed s jedním místem a se všema zavazadlama..chudák Puzzled

User offline. Last seen 11 years 44 weeks ago. Offline

Moc si o mě myslíš Laughing out loud
Šípy si chci nakoupit, ne vyrobit.
Chci dělat Larp, a chodit i na bitvy typu b5a.
Co je na to tedy vhodnější meč?

Vyhlídnul jsem si tenhle : http://hurka.uhobitu.cz/product.php?id_product=62

S vícevrstvou kovovou barvou pro lepší odolnost, a vyvážený. nejspíš 100 cm.

User offline. Last seen 10 years 14 weeks ago. Offline

1) kroužkové brnění se dělá z 1-2 mm tlustého drátu, já dělám z 1,1 mm a ramena z 1,5 zatím si nestěžuji. Ale taky musím říct, že zatím ji také ještě nemam hotovou Wink ale 1,5 je prý ideální. I když to závisí na tom jestli si kroužky vyrábíš sám, či jestli je kupuješ. Jestli si je vyrábíš sám, tak je tu okolnost že čim tlustší drát tim je ta výroba těžší. A vnitřní průměr kroužků se pohybuje mezi 6 až 8 mm. Na tobě. Ale je tu pár okolností: Čim tlustší drát a menší průměr, tim těžší to bude (logicky Party ). Čím menší vnitřní průměr kroužků, tim víc pletení tě čeká. Čim tenčí drát, tim lehčí, levnější a snadněji se ti budou samy po čase otvírat kroužky (i když hned se ti to samozřejmě neotevře). Pokud si budeš kroužky vyrábět sám, tak čim větší průměr kroužků, tim víc materiálu ušetříš.
A časová náročnost? Celotělová kroužkovka se se dá stihnout za měsíc, ovšem je tu jeden docela malinkatý zádrhel; denně tomu musíš věnovat tři až šest hodin, což ne všichni dychtiví zbrojíři jsou ochotni uvolnit.
2) To záleží jestli chceš hrát LARP nebo šermovat s dětma s mečíky z pouťi.
3)S lukem mám málo zkušeností (Dobře no, nemám žádnou)ale myslím že pokud by meč držel u pasu pevně a nelítal by při běhu zleva do prava a pokud ti nevylítaj šecky šípy nebo pokud nerozedřeš tětivu vo tu kroužkovku, mělo by to snad jít.
4)po akci ti původních dvaceti zbyde třeba jenom pět šípů, takže záchrana by se sice hodila, ano, ale je mírně obtížná. Někde jsem tuším četl, že se dají použít laminátový tyčky jako týblo, který se jen tak nezlomí, ale švanda nastane když se ti je zlomit vopravdu podaří. V tom případě ti doporučuju bejt kousek dál Big smile (Ale nezkoušej to!). Co se týče hrotu, je možnost ho udělat sundavací nebo ho už koupit od bagra nebo fantasyobchodu, toť k hrotu. A letky-pokud je uděláš kožený, tak se daj pak lámacím nožem od zlomeného týbla snadno bez poškození odříznout. U péřovejch nevimnevim jak by to šlo.
5) tady se vo tý kroužkovce píše řekl bych dostatečně: http://marobud.cz/
http://www.curiavitkov.cz/clanek1.html

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Hot news