Nevhodný kostým


11 příspěvků [Poslední]
User offline. Last seen 10 let 32 týdnů ago. Offline

Ahoj, pročítal jsem si příručku o nevhodných kostýmech a některé ,,nedostatky" mi alespoň podle fotek nepřišly tak strašné. Napadlo mě se o tom trochu rozepsat a vyměnit názory s ostatními.

Můj pohled na LF je takový, že na rozdíl od LH má kostým co nejlépe vypadat i za cenu nepraktických nebo ne úplně dobových prvků. A to je rozdíl od LH, podle mého názoru totiž plno LH věcí sice vypadá dobově, ale blbě. Ke konkrétním příkladům se dostanu později.

Dokument vezmu od začátku. Je možné, že něco mi nepřipadá tak zlé kvůli kvalitě fotek.

1) s tím celkem souhlasím
2) moc se akorát nehodí mezi ostatní, jinak když mu ty modřiny nevadí...
3) tady konkrétně mi to přijde docela v pohodě
4) a 5) tohle vypadá opravdu blbě, ten hadr kolem zbroje aspoň na fotce zas tak zlý není
6) šátek s lebkama fuj Smile Ten nahej je v pohodě, pokud mu zas nevadí ty rány
7) Smile
8)A teď boty. Tenisky jsou opravdu zlé, ale kvůli kanadám, steelům apod bych se opravdu nerozčiloval. Rada ,,obal to kůži" mi přijde v případě kanad docela zcestná, protože to většinou vypadá strašně. Možná dobověji, za to ale strašně. A můj názor ohledně LF už jsem psal výše. Jasně, kanady nejsou ideální, ale mnohdy k honosnějším kostýmům mnohem lepší než krpce.
9) tady to nevypadá moc pěkně, ale jelikož je to černé, tak podle fotky to moc posoudit nemůžu
10) S tím souhlasím. I ten stan husky neni nejlepší. Ale aspoň má poměrně hezkou barvu.
11) Tohle mi přijde naprosto v pohodě, kdyby ty kalhoty byly k jinému kostýmu. Nechápu, proč by mělo být špatné šněrování na kalhotech, když se to objevuje ve víc fantasy. Sám občas podobné používám k některým kostýmům, rozhodně vypadají líp, než tyto ,,historické", ve kterých jsem vypadal jak velký gangsta rapper.
12 - 19) s tím musím souhlasit

A nakonec předposlední fotka pravděpodobně pajzla v černém. K pajzlovi mi toto oblečení nesedí, to je pravda, ale civil to není, ne? K jiné postavě - až opět na ,,kalhoty široké from fantasyobchod" - by to jakžtakž šlo.

No a poslední obrázek mě pobavil, i když to asi na larp nepatří Smile

Tak bych rád slyšel Vaše názory, hlavně k těm bodům, kde jsem se rozepsal. Smile

User offline. Last seen 10 let 32 týdnů ago. Offline

Díky za názory :)

No, myslím si, že zrovna kalhoty problém být nemusí, ale jsou lidi, co nemají ani tu trochu času nebo ani těch pár stovek na látku. Pokud není problém si najít čas, tak by mě zrovna zajímalo, proč třeba na stavbě fantasy vesničky jsem pořád jenom já a ti stejní lidé :)

Život není jenom LARP jsou lidi, kteří věnují čas, případně i finance právě na takovéto postranní věci, jako je budování nějakého zázemí. U mě to problém až takový není - já mám problém spíš s tím, že se mi nelíbí třeba obalování bot kůží nebo nějakou látkou. Podle mě to vypadá fakt blbě, hlavně když je časem chozením a bojem ta látka trochu pokroucená a stejně pod ní čumí normální bota, tkaničky. Proto bych kožený boty neřešil - ve fantasy je stejně kde co. Něco jinýho jsou samozřejmě "trekingové boty" z LIDLu - tam to zase ta látka už nezachrání, ale trochu to vylepší. A dalším důvodem jsou začátečníci - nemám prostě možnost půjčit 5ti známým skvělé oblečení. A ti si to jdou zatím jen zkusit, takže chtít po nich větší investici nemá smysl.

Co se týče pláště z gumy, asi vím co myslíš - to určitě na kostým ne. Ani koženku jsem neviděl takovou, která by vypadala dobře a navíc se ti na larpu něco většího z koženky asi zničí (jsou to namleté zbytky kůže s kdoví čím). 

Obrázek uživatele Timiren
User offline. Last seen 10 let 13 týdnů ago. Offline

[quote=Vranis]

Ahoj trochu odbočím a zeptám se jestli jsi mohu vyrobit nějaký kostým ze staršího pršipláště je sice z takové tenké gumy ,ale na dálku od 1-2 metrů a větší to vypadá jako kůže. Vím že by se neměli dělat věci s produktů 20. a 21. stol. ,ale co už  :) jsem chudý studentík a peněz není nazbyt. že? :)

[/quote]

 

Promiň, ale guma prostě nikdy nebude vypadat jako kůže. Když na sobě chceš ušetřit, zainvestuj do koženky. I tu na tobě hodně lidí pozná, ale v čemkoliv z pršipláště se ti vysmějou. Bude tě to stát hodně námahy, ale ten výsledek za to nikdy nebude stát. Nebo se na kůži vykašli a jdi si koupit někam levnou bavlnu na nějakou tuniku. Co ja vím, leda bys to chtěl na nějakej postapo larp, tam se moderní věci snesou a jsou vítané.

Obrázek uživatele Vranis
User offline. Last seen 10 let 38 týdnů ago. Offline

Ahoj trochu odbočím a zeptám se jestli jsi mohu vyrobit nějaký kostým ze staršího pršipláště je sice z takové tenké gumy ,ale na dálku od 1-2 metrů a větší to vypadá jako kůže. Vím že by se neměli dělat věci s produktů 20. a 21. stol. ,ale co už  :) jsem chudý studentík a peněz není nazbyt. že? :)

Fandím boji s holemi.
Obrázek uživatele Satrif
User offline. Last seen 6 let 44 týdnů ago. Offline

Hele, pokud ti vadí že to jsou "jen nenápadných 30 cm" tak odpověď je taková, že jako každý detail, i tenhle bude vidět, a detaily, jak víme, mohou kostým vylepšit i shodit, tedy není rádno je zanedbávat.

 

Co vymýšlíš s ledvinama a trpasličí postavou už vůbec nechápu, kalhot je velká škála a žádné není problém přizpůsobit jakémukoli lidskému tělu, probůh, vždyť to jsou kalhoty lidské a pro lidi! Kdo nechce, hledá výmluvy.

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."
Obrázek uživatele Astralien
User offline. Last seen 2 roky 46 týdnů ago. Offline

[quote=Satrif]

Astralien: ohneš látku přes nohu, spíchneš špendlíkama, uděláš rychlý hrubý šef, vyndáš špendlíky, nasadíš na nohu, koukneš kde to není dostatečně přesně vypasované, spíchneš špendlíkama, rozpáraš předchozí šef, sešiješ. Voala, máš vypasovanou nohavici.

Na tu obtížnější čast, tedy rozkrok a zadek ses neptala, ale tobě šlo jen o kolena, ne?

[/quote]

 

Ne, mě šlo o dobře padnoucí kalhoty i na postavu typ "sud" (nebo trpaslík), jako jsem já, ve kterých si budu moct sednout, aniž bych okamžitě neměla holý ledviny. S těmi koleny jsem to zmínila proto, že když mám dlouhou halenu a vysoké boty, tak z toho, co mám na nohou, je vidět tak cca 30 cm v okolí kolen. 

Druidka, bardka, lučištnice,
bytost mnoha jmen,
zvaná jsem však ponejvíce
elfkou Astralien
Obrázek uživatele Satrif
User offline. Last seen 6 let 44 týdnů ago. Offline

Astralien: ohneš látku přes nohu, spíchneš špendlíkama, uděláš rychlý hrubý šef, vyndáš špendlíky, nasadíš na nohu, koukneš kde to není dostatečně přesně vypasované, spíchneš špendlíkama, rozpáraš předchozí šef, sešiješ. Voala, máš vypasovanou nohavici.

Na tu obtížnější čast, tedy rozkrok a zadek ses neptala, ale tobě šlo jen o kolena, ne?

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."
Obrázek uživatele Astralien
User offline. Last seen 2 roky 46 týdnů ago. Offline

[quote=Satrif]

[quote=Astralien]Jak třeba vytvořit něco takového(na nohou), když je člověk levý na šití, nezná nikoho šikovného a má hluboko do kapsy? http://www.ksoft.cz/magazin/images/kostym_gotika_ranna.jpg [/quote]

 

popisuješ člověka, který neumí nic sám vyrobit a ani nedoákže si brigádou vydělat? To je vážný problém.

Na vypasované kalhoty nepotřebuješ zvláštní umění, pokud dokážeš jíst vidličkou a nožem, dokážeš i šít. Ano, švy u těch nohavic budeš dělat třeba tři krát, než ti to perfektně sedne, ale když nemáš peníze, obvykle máš čas, a i takto jsou kaloty zvládnutelné za večer.

První kalhoty, co jsem si šil, právě jsou od kolen dolů vypasováné, kvůli vysokým botám, co nosím, od kolen nahoru jsou trochu volnější. A ano, ten spodek jsem opravdu několikrát přešíval, snad časem získam v šití lepší odhad.

 

[/quote]

 

Díky za rady a odkazy. 

 

Spíš jsem popisovala člověka, který to, co vydělá, narve do přežití na studiu, takže ani tak čas nemá. 

Druidka, bardka, lučištnice,
bytost mnoha jmen,
zvaná jsem však ponejvíce
elfkou Astralien
Obrázek uživatele Timiren
User offline. Last seen 10 let 13 týdnů ago. Offline

Všem bázlivým doporučuju prostudovat tuhle knihu http://www.toya.net.pl/~kuswir/MTA.pdf - lepší kuchařku na šití kostýmů nenajdete, je tam střih i na takové nohavice. ;)

Obrázek uživatele Satrif
User offline. Last seen 6 let 44 týdnů ago. Offline

[quote=Astralien]Jak třeba vytvořit něco takového(na nohou), když je člověk levý na šití, nezná nikoho šikovného a má hluboko do kapsy? http://www.ksoft.cz/magazin/images/kostym_gotika_ranna.jpg [/quote]

popisuješ člověka, který neumí nic sám vyrobit a ani nedoákže si brigádou vydělat? To je vážný problém.

Na vypasované kalhoty nepotřebuješ zvláštní umění, pokud dokážeš jíst vidličkou a nožem, dokážeš i šít. Ano, švy u těch nohavic budeš dělat třeba tři krát, než ti to perfektně sedne, ale když nemáš peníze, obvykle máš čas, a i takto jsou kaloty zvládnutelné za večer.

První kalhoty, co jsem si šil, právě jsou od kolen dolů vypasováné, kvůli vysokým botám, co nosím, od kolen nahoru jsou trochu volnější. A ano, ten spodek jsem opravdu několikrát přešíval, snad časem získam v šití lepší odhad.

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."
Obrázek uživatele Astralien
User offline. Last seen 2 roky 46 týdnů ago. Offline

Mě by zas zajímalo, co je špatně na legínách? Když je dlouhá halena, případně krátší suknice, pěkné boty, tak proč ne? Koukají jen kolem kolen... 

Jak třeba vytvořit něco takového(na nohou), když je člověk levý na šití, nezná nikoho šikovného a má hluboko do kapsy? http://www.ksoft.cz/magazin/images/kostym_gotika_ranna.jpg 

 

Díky za odpověď

 

Jinak s komentářema od kolegy souhlasím. 

Druidka, bardka, lučištnice,
bytost mnoha jmen,
zvaná jsem však ponejvíce
elfkou Astralien

Mno,některé fotky jsou úsměvné jiné k pláči. Můj názor-Je to LF akce plastové židle a co nejvíc moderní doby odbourat.Jasně že hajzlpapír a zdravotní materiál odbourat nelze, ale je sranda baštit z dřevěné mísy dřevěnou lžící,nebo se podělit se spolubojovníkem o vodu z měchu nebo o pívo z korbele či rohu.
Komu se to holt příčí myslím že je hodně akcí kde plnou dobovost nevyžadují

Zigrin

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

facebook